چهارشنبه ۰۹ مهر ۱۳۹۹ ساعت ۵:۱۷ق.ظ
::آخرین مطلب 36 دقیقه پیش | افراد آنلاین: 0

نمایندگان فارس در کدام کمیسیون‌ها عضویت یافتند؟

نگاه‌های زیادی معطوف به تغییراتی است که می‌تواند با حضور ۱۸ نماینده استان فارس ایجاد شود و یکی از موضوعاتی که بسیاری از صاحب‌نظران به آن تأکید داشتند، این بود…

نگاه‌های زیادی معطوف به تغییراتی است که می‌تواند با حضور ۱۸ نماینده استان فارس ایجاد شود و یکی از موضوعاتی که بسیاری از صاحب‌نظران به آن تأکید داشتند، این بود که افرادی متخصص و متعهد برای ریاست کمیسیون‌ها و ترکیب هیئت رئیسه برگزیده شوند که تا حدی مغفول ماند.

به گزارش میلاد لارستان به نقل از خبرگزاری فارس؛ اعضای کمیسیون‌های تخصصی مجلس یازدهم مشخص شده و اولین نشست آنها برگزار شد و در گام نخست تکلیف هیئت رئیسه این کمیسیون‌ها برای یک سال آینده معین شد.

نمایندگان فارس در کدام کمیسیون‌ها عضویت یافتند؟

استان فارس با دارا بودن ۱۸ نماینده در مجلس شورای اسلامی یکی از استان‌های مهم و تاثیرگذار است که امروز علاوه بر قطعیت و جانمایی هر نماینده در کمیسیون محل خدمت خود، شاهد حضور تعدادی از آنها در جمع اعضای هیئت رئیسه این کمیسیون‌های تخصصی بودیم.

کمیسیون انرژی یکی از مقاصد جذاب برای نمایندگان استان فارس بوده و با داشتن ۴ نماینده در این کمیسیون تخصصی شاهد حضوری پررنگ بوده‌ایم. فریدون عباسی دوانی، سیدموسی موسوی، عبدالعلی رحیمی‌مظفری و حسین حسین‌زاده چهار نماینده فارس در این کمیسیون هستند.

کمیسیون‌های برنامه و بودجه، اقتصادی، عمران و کشاورزی، آب و منابع طبیعی به علاوه صنایع و معادن چهار کمیسیونی هستند که هر کدام میزبان دو نماینده از فارس هستند.

رحیم زارع و جعفر قادری در کمیسیون برنامه و بودجه، مسلم صالحی و محسن علیزاده در کمیسیون اقتصادی، حجت‌الله فیروزی و فرهاد طهماسبی در کمیسیون صنایع و معادن و محمدجواد عسکری به همراه جلال رشیدی در کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی عضویت دارند. کمیسیون عمران مجلس نیز با حضور علی‌رضا پاک‌فطرت و محمدرضا رضایی کوچی تشکیل جلسه خواهند داد.

از سایر نماینده‌های شیراز نیز ابراهیم عزیزی نماینده فارس در کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی و روح‌الله نجابت در کمیسیون امور داخلی کشور و شوراها حاضر خواهند بود.

مجید انصاری در کمیسیون اجتماعی و محمدمهدی فروردین نیز در کمیسیون آموزش و تحقیقات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی عضویت خواهند داشت.

جای خالی نمایندگان فارس در کمیسیون‌های فرهنگی، بهداشتی و قضایی

یکی از کمیسیون‌های مهم و تاثیرگذار مجلس کمیسیون فرهنگی است که متاسفانه هیچ‌یک از نمایندگان فارس در این دوره از مجلس ردای عضویت در آن را نپوشیدند.

کمیسیون‌های بهداشت و درمان و قضایی و حقوقی دو کمیسیون تخصصی دیگر در مجلس هستند که شاهد حضور هیچ نماینده‌ای فارس نیستیم و جای خالی آنها ممکن است در آینده احساس شود.

جایگاه نمایندگان فارس در هیئت‌رئیسه کمیسیون‌های تخصصی

ریاست کمیسیون‌های انرژی و عمران در سال اول مجلس یازدهم به نمایندگان فارس و به ترتیب به فریدون عباسی دوانی نماینده کازرون و کوه چنار و محمدرضا رضایی کوچی نماینده جهرم و خفر رسید.

در کمیسیون انرژی که استان فارسی‌ها حضوری پرتعداد داشته‌اند، علاوه بر رئیس این کمیسیون تخصصی، عبدالعلی رحیمی مظفری نماینده سروستان و کوار به عنوان دبیر دوم کمیسیون در سال اول انتخاب شد.

حجت‌الله فیروزی، نماینده مردم فسا خود را در سال اول مجلس به عنوان سخنگوی کمیسیون صنایع و معادن می‌بیند.

محمد جواد عسکری نیز توانست با جلب اعتماد اعضای کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی به عنوان نائب رئیس دوم خود را معرفی کند.

نبود نگاه تخصصی و غفلت در انتخاب هیئت‌رئیسه کمیسیون‌های تخصصی

۱۸ نماینده استان فارس با اتحاد و همدلی و پرهیز از نگاه جزیره‌ای و استفاده از توان نخبگان، متخصصان و دلسوزان می‌توانند در این دوره از مجلس شورای اسلامی رهاوردهای خوبی در بخش‌های مختلف برای این استان مهم داشته باشند که در این راستا نگاه‌های زیادی معطوف به تغییراتی است که می‌تواند در استان فارس ایجاد شود.

یکی از موضوعاتی که بسیاری از صاحب‌نظران به آن تأکید داشتند، این بود که افرادی متخصص و متعهد برای ریاست کمیسیون‌ها برگزیده شوند؛ اما متاسفانه می‌بینیم در اولین گام، رئیس کمیسیون عمران با تحصیلات پزشکی برای چندمین دوره برای ریاست کمیسیون تخصصی عمران انتخاب می‌شود و حال باید پرسید در دوره‌های قبل آورده وی برای استان چه بوده است که دوباره سکان‌دار استانی شده است که باوجود برخورداری از ظرفیت‌های مختلف همچنان با مشکلات زیادی دست‌وپنجه نرم می‌کند؟ و همچنین چرا نمایندگان شیراز در ترکیب هیئت رئیسه کمیسیون‌های تخصصی قرار نگرفتند و مرکز استان از این وجود بی‌بهره است.

ف ۱۱۰

نوشته شده در تاریخ:دوشنبه ۰۲ تیر ۱۳۹۹ ساعت ۱۱:۱۲ب.ظ

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان پارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

2 Responses to “نمایندگان فارس در کدام کمیسیون‌ها عضویت یافتند؟”

  1. ناشناس گفت:

    فکر نمی کنم حضور نمایندگان در کمسیونها دردی از مشکلات فراوان مردم استان دوا کند این کمسیون ها همیشه بوده واین نمایندگان هم در ان تقسیم میشوند درطول تاریخ مجلس اینها بوده است

  2. امیر گفت:

    اگه دوره قبل بجای،آقایان،اکبری و رضایی در شیراز به دکتر قادری رای داده بودیم،،تاجگردون رئیس کمسیون بودجه نمی شد,تا بودجه فهرس را حیف و میل کند،متاسفانه دوره قبل نمایندگان شیراز هیچ عملکرد مثبتی نداشتن،،حتی پارسایی که با رای پرستاران انتخاب شده بود،حتی یکبار هم دراین مورد اظهار نظر نکرد،

نظر سنجی

به نظر شما مهمترین موضوع در راستای توسعه اقتصادی اجتماعی منطقه گدام می باشد؟

Loading ... Loading ...
آخرین اخبار پربازدیدترین