چهارشنبه ۲۵ تیر ۱۳۹۹ ساعت ۹:۳۷ب.ظ
::آخرین مطلب 4 دقیقه پیش | افراد آنلاین: 0

حسین زاده: با وسواس زیاد رئیس دفتر را انتخاب کردیم،‌ از شورای اداری لارستان گله دارم،‌مسئولی که برنامه ندارد استعفا دهد

نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی صبح امروز در جلسه شورای اداری لارستان  که با حضور امام جمعه،‌ فرماندار ویژه لارستان،‌ مسئولان ادارات و برخی معتمدین برگزار شد ضمن بزرگداشت…

نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی صبح امروز در جلسه شورای اداری لارستان  که با حضور امام جمعه،‌ فرماندار ویژه لارستان،‌ مسئولان ادارات و برخی معتمدین برگزار شد ضمن بزرگداشت یاد و خاطره شهید بهشتی‌،‌شهید نصیری لاری و شهدای حادثه ۷ تیر در سخنانی ضمن بیان  گستردگی مناطق حوزه انتخابیه در ۴ شهرستان اظهار داشت: این امر وظیفه ما را در توسعه منطقه دوچندان می کند. به گزارش میلاد لارستان وی اظهار داشت: بر همین اساس و طی مدت ۱۰۰ روزه اخیر آمایش سرزمینی انجام داده و پروژه های با ۶۰ و ۷۰% پیشرفت را احصا نموده و در راستای عملیاتی نمودن و اتمام آنها در حال گام برداشتن هستیم. نماینده مردم گفت: از همان ابتدا و ۲ روز پس از انتخاب به عنوان نماینده تلاش های خود را شروع کرده و پیگیر کارهای مردم بوده و جلسات مختلفی نیز با مسئولین کشوری و وزرای محترم برگزار کردیم. حسین زاده اظهار داشت: اما در این میان از مسئولین لارستان و شورای اداری گله مندم….

مشروح سخنان حسین زاده را در ادامه می خوانیم:

با وسواس زیاد رئیس دفتر نماینده در لارستان را انتخاب کردیم

در انتخاب رئیس دفتر نماینده در لارستان حساسیت خاصی وجود داشته و با وسواس زیاد وی را انتخاب نمودیم. رئیس دفتر فعلی نماینده در شهرستان لارستان فردی جوان،‌نخبه،‌ خلاق، پاک دست بوده و دارای مقام های متعدد علمی ملی و بین المللی بوده و در جشنواره های مختلف بین المللی دارای مقام های متعدد می باشد. علیشیر عضو بنیاد ملی نخبگان و نیز عضو کمیته اقتصادی وزارت امور خارجه بوده و پتانسیل های بالقوه فراوانی دارند که بایستی با حمایت مسئولین به فعلیت برسد. رئیس دفتر نماینده در لارستان فردی کاملا پیگیر است و به عنوان مثال در زمینه دانشگاه علمی کاربردی در لارستان با معاون دانشگاه علمی کاربردی پیگیری های مختلفی انجام داده است.

مقوله فرهنگ برای ما مهم است

دانشگاه علمی کاربردی الان مانند فردی است که مرگ مغزی شده و فوت نکرده ونیاز به معجزه دارد ولی در خصوص این دانشگاه از حق مردم نگذشته و به جد این مورد را پیگیری خواهیم کرد. با توجه به فرمایشات رهبری که اقتصاد،‌معیشت و فرهنگ را دستور کار مجلس بیان داشته اند لذا فرهنگ برای ما مهم است وبه جد این مورد را پیگیر خواهیم شد. ما قبول نداریم که افتتاح یک دانشگاه منوط به تعطیلی دانشگاه دیگر شود و این امر را پیگیری خواهیم نمود. در خصوص کتابخانه عمومی لار پیگیری زیادی در وزارت نفت انجام داده ایم و علیرغم بی نتیجه بودن بازهم از ارگان های دیگر پیگیری خواهیم کرد.

از شورای اداری لار گله دارم؛‌ شهروندان و مسئولین مطالبه گر باشند.

زبان لاری و اچمی نداریم و بلکه زبان منطقه زبان وحدت است. همه مسئولان پای کار بیایند. نماینده کارش عزل و نصب نبوده و دخالت در عزل و نصب نیست ولی اگر مورد مشورت قرار بگیرد حتما منافع مردم و حوزه انتخابیه را لحاظ می نماید. محوریت ما در ۴ شهرستان ،‌لار است و فرمانداری ویژه. من پسرهمسایه شما هستم و  بنده اصلا روحیه تقابلی نداشته و تعامل گرا هستم. اما از همه مسئولان لارستان خواهش دارم پای کار آمده و مطالبه گری داشته باشند. از شورای اداری لار گله دارم چرا که به اندازه ۳ شهرستان دیگر مطالبه گر نبوده است،‌ فردا روزی گفته نشود فلانی برای شهرستان خودش کار کرد. دقت نمایید که نماینده وقت نمی کند کارهای اداری را به صورت جزئی پیگیری نماید ولی وقتی مسئولان شهرستان پای کار بیایند نماینده هم خود را موظف می نماید پای کار بیاید. طی تعامل با دفتر نماینده و نامه نگاری و پیگیری سعی کنیم مشکلات را حل نماییم.

از ظرفیت های دولتی و غیر دولتی استفاده می نماییم

در حال حاضر بودجه عمومی کشور  ۲۰۰۰ میلیارد تومان است که بین ۱۵۰ تا ۲۵۰ هزار میلیارد تومان کسری بودجه وجود دارد. بر این اساس مشکلات زیادی در تامین بودجه از طریق دولت وجود دارد،‌لذا نهادهای دیگر را نیز مدنظر قرار می دهیم که از آن جمله می توان به بنیاد مستضعفان،‌بنیاد برکت،‌قرارگاه سازندگی خاتم الانبیاء و… اشاره نمود. خوشبختانه امروز بعد از مدتها موفق شدیم قرارگاه بسیج سازندگی فارس جهت توسعه منطقه را با حضور ۴ فرماندار پای کار بیاوریم. ولی شرط این است که خود مردم نیز پای کار باشند.

مسئولینی که برنامه ریزی و افق چندساله ندارند خودشان کنار بروند.

قبلا بیان شد که در عزل و نصب ها ورود نمی کنم،‌اما هر مسئولی که برنامه و افق کوتاه مدت،‌میان مدت و بلند مدت برای خود و سیستم اداری اش نداشته باشد همین الان استعفای خود را بنویسد. بنده به خاطر مردم اگر کم کاری در کار مسئولان ببینم برخورد خواهم کرد. هیچ تعصبی نیز نداشته و قطعا با کسانی که کار نکنند به خاطر مردم  برخورد خواهم کرد. ارزش مردم خیلی بیشتر از این هاست و خیلی کارها می توان انجام داد.

ای لارستان به خود بیا

خدمت همه هستم و خیلی راحت انتقاده کرده و خیلی راحت نقد را می پذیرم. ای آقای لار به خود بیا که قدمت تو به قرن ششم بر می گردد،‌چرا باید با این قدمت طولانی اما اشتغال منطقه این قدر با مشکلات مواجه باشد. به هر حال و علیرغم وظایف مهمتر نماینده در قانون گذاری اما بنده در راستای خدمت و حل مشکل مردم همواره حضور خواهم داشت.

به شدت پیگیر صنعت منطقه هستم ولی زیرساخت ها لازم است.

با بررسی آمایش سرزمینی و نیرویی می توان دریافت که طی سالهای گذشته نسبت به لارستان،‌خنج،‌گراش و اوز اجحاف شده است. به شدت پیگیر توسعه صنعت در منطقه هستم ولی متاسفانه زیرساخت ها وجود ندارد. ابتدا باید زیرساخت های راه، برق،‌گاز و آب را در منطقه ایجاد و تکمیل نمود و در حال پیگیری جدی هستم که این امر برای منطقه تامین شود.

فعالیت فرمانداران را رصد می کنم،‌ رئیس دفتر را حمایت نمایید

به منظور توسعه و ترقی کل ۴ شهرستان باید فعالیت های زیادی انجام داده و افق دید را بسیار گسترده تر ببینیم. دل بنده برای این حوزه انتخابیه می سوزد. بی شک فعالیت های مسئولین و فرمنداران را بنده رصد خواهم کرد. تعصب را کنار بگذاریم و خواهش بنده این است که مسئولین شهرستان رئیس دفتر جوان لارستان را حمایت نمایند.

از ظرفیت معنوی منطقه و پتانسیل های موجود استفاده نماییم

ما باید از ظرفیت امامان جمعه و خصوصا دکتر موسوی خرم و نیز بیت آقا بیشتر استفاده کنیم. بنده از جناب آقای جعفرپور خواستارم به صورت عملی پای کار بیایند و کمک نمایند. اگر مردم پای کار باشند در همین شرایط بد بودجه ای نیز مشکلات را می توان جلو برد. رئیس سازمان برنامه و بودجه خود اقرار نموده اند که نماینده ای که پیگیر باشد را کمک می نماییم. ما هم خستگی ناپذیر پیگیر مشکلات خواهیم بود و انتظار داریم مردم و مسئولان شهرستان نیز پای کار باشند.

در خصوص حوزه کرونا و اطفا حریق در روزهای اخیر واقعا مسئولین پای کار بودند

درحوزه کرونا از مردم و مسئولین تشکر نموده و توصیه می کنم که مردم حتما به توصیه ایمنی توجه نمایند. همچنین از مسئولین امر خصوصا فرماندار ویژه، بخشدار مرکزی و نیروهای آتش نشانی و امدادی در جهت خاموش کردن حریق ماه اخیر و نیز شب گذشته در دو منطقه هرم و کاریان و هرمود تشکر می کنم که همه جانبه پای کار بوده اند ‌و امید که این مشکل زودتر مرتفع گردد.

نوشته شده در تاریخ:شنبه ۰۷ تیر ۱۳۹۹ ساعت ۵:۰۱ب.ظ

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان پارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

2 Responses to “حسین زاده: با وسواس زیاد رئیس دفتر را انتخاب کردیم،‌ از شورای اداری لارستان گله دارم،‌مسئولی که برنامه ندارد استعفا دهد”

  1. علی گفت:

    ما خودمون کشتیم که مسولان لار مطالبه گر نیستند

  2. ناشناس گفت:

    جوجه را اخر پاییز می شمرند.

نظر سنجی

به نظر شما مهمترین موضوع در راستای توسعه اقتصادی اجتماعی منطقه گدام می باشد؟

Loading ... Loading ...
آخرین اخبار پربازدیدترین