دوشنبه ۰۷ آذر ۱۴۰۱ ساعت ۸:۰۸ق.ظ
::آخرین مطلب 7 ساعت پیش | افراد آنلاین: 1

کمبود 110 پرسنل در بیمارستان لار/بهره برداری از درمانگاه تخصصی هاشمی زاده/اجرای 3 پروژه جدید در پردیس علوم پزشکی لارستان

رئیس دانشکده علوم پزشکی لارستان در حال حاضر بیمارستان امام رضا(ع) ۱۱۰ پرسنل کمبود دارد، گفت: ۳ پروژه احداث ساختمان های معاونت بهداشتی، بهورزی و دارو و غذا توسط دانشکده…

رئیس دانشکده علوم پزشکی لارستان در حال حاضر بیمارستان امام رضا(ع) ۱۱۰ پرسنل کمبود دارد، گفت: ۳ پروژه احداث ساختمان های معاونت بهداشتی، بهورزی و دارو و غذا توسط دانشکده علوم پزشکی لارستان و از محل بودجه دولتی در پردیس دانشگاه علوم پزشکی لارستان در حال احداث است.

به گزارش میلاد لارستان محمدحسین کریمی در نشست خبری با بیان اینکه توسعه و گسترش آموزشی در دانشکده علوم پزشکی لارستان مغفول واقع شده است، بر لزوم افزایش رشته ها تأکید کرد و اظهار داشت: تمام تلاش مسئولان دانشکده بر آن است که رشته تغذیه در کنکور امسال برای دانشکده بهداشت اوز گنجانده و امید می رود با فرهم شدن زیرساخت ها این رشته راه اندازی شود.

وی در پاسخ به انتقاد خبرنگار اوز مبنی بر اُفت کیفی و کمی خدمات ارائه شده در بیمارستان امیدوار این شهر، افزود: امید می رود با تشکیل هیئت امناء جدید که با نظر مساعد نیک اندیش بیمارستان معرفی شده اند، با همدلی و هماهنگی بیشتری کارها را پیش برد و مشارکت های مردمی را جذب کرد.

رئیس دانشکده علوم پزشکی لارستان تصریح کرد: برای راه اندازی و شروع بکار بیمارستان جدید اوز، درصورت موافقت خیر بیمارستان قدیمی، خدمات این بیمارستان به مکان جدید قابل انجام است و به دلیل احترامی که برای خیران قائل هستیم، امید می رود بتوان نظر مساعد آنان را جلب کرد و به ویژه نیک اندیشی که در سل ۱۳۵۴ و در بحبوحه جنگ اقدام به ساخت تنها بیمارستان اوز کرده است، به نحوی جامع از خدمات خیرین بهره برد.

پزشکان باید گوش به زنگ باشند

این مسئول در مورد گلایه برخی پزشکان به ویژه پزشکان بومی به جهت اجبار کردن آنها برای «آنکال» یا «آماده و در دسترس بودن در هر زمان برای حضور در بیمارستان»، خاطر نشان کرد: هر پزشکی باید مسئولیت کار خود را برعهده بگیرد و جوابگوی بیمارش باشد.

وی با بیان اینکه هر قانونی یا دستورالعملی که برخلاف نظر برخی از پزشکان باشد، بحث انتقال یا مهاجرت به شهرهای دیگر را مطرح می کنند، ادامه داد: متأسفانه این رویه در لارستان رواج یافته است در صورتی که «آنکال بودن» در کل کشور وجود دارد و پزشک باید در هر زمان که نیاز باشد، در کنار بیمار قرار گیرد.

رئیس دانشکده علوم پزشکی لارستان با اذعان به اینکه در اخلاق حرفه ای پزشکی اولویت سلامت مردم است، یادآور شد: در گذشته برخی پزشکان در طول سالیان متمادی فقط از اتاق عمل بیمارستان امام رضا(ع) استفاده می کردند و هیچ خدمات دولتی که در بیمارستان ارائه می شود، به مردم نمی دادند که به همین جهت برای نظم در کار، در ابتدا نیروهای طرحی را موظف به حضور در بیمارستان کردیم.

وی یکی از دلائل فشار در «آنکال یا گوش به زنگ بودن» پزشکان را خالی نبودن بیمارستان از متخصصین مربوطه برشمرد و عنوان کرد: متأسفانه بهانه تراشی های برخی پزشکان همچون بیماری، مشکل خانوادگی و غیره، فقط از امکانات بیمارستان مثل اتاق عمل استفاده می کردند اما در مواقعی مثل تعطیلات یا نیمه شب که به آنها نیاز بود، در پوشش «آنکالی»، آنهم در روزهایی که بیمارستان خالی از متخصص است، با بیمارستان همکاری شود و این تصمیم هم به آن خاطر گرفته شده که باید از امکانات و نیروهای حاضر در منطقه به بهترین نحو ممکن برای رفاه و سلامت مردم استفاده شود.

پرسنل حق برخورد نامناسب با بیمار و همراهش را ندارند

کریمی درباره انتقاد شهروندان درخصوص تعرفه های پزشکی در بیمارستان امام رضا(ع) لار، گفت: تعرفه ها از سوی وزارت بهداشت و طرح تحول اعمال می کند و هیچ دخالتی از سوی دانشکده وجود ندارد.

وی همچنین در مورد برخورد نامناسب بعضی از پرسنل در بیمارستان های زیرپوشش دانشکده علوم پزشکی لارستان، عنوان کرد: کمبود نیرو، خستگی، فشار کاری زیاد، برخورد نامناسب برخی از همراهان بیمار و غیره، از جمله دلائلی است که منجر به بروز ناملایمات از سوی پرسنل می شود اما این موارد نمی تواند بهانه ای برای توجیه کارهای اشتباه باشد و به همین دلیل سعی شده است تا مراجعه بیماران به مراکز درمانی، تنها دغدغه آنها حل مشکلات بیمار باشد.

کمبود ۱۱۰ کادر درمانی در بیمارستان لار

این مسئول با اشاره به تکمیل سامانه آوا و سیستم نیروهای انسانی دانشکده علوم پزشکی لارستان و پیگیری کمبودها از وزارتخانه بهداشت متناسب با این آمار، گفت: در حال حاضر بیمارستان امام رضا(ع) ۱۱۰ پرسنل کمبود دارد که امید می رود با صدور مجوزهای لازم، نیرو جذب کرد و در پی آن کیفیت خدمات را بالا برد.

رئیس دانشکده علوم پزشکی لارستان درباره اخبار منتشر شده در فضای مجازی مبنی بر نارضایتی مردم از ارائه خدمات کمی و کیفی در مراکز درمانی تحت پوشش به ویژه در بیمارستان امام رضا(ع)، تصریح کرد: طبق فرم های نظرسنجی مکتوبی که در بیمارستان امام رضا(ع) شهر لار از سوی مردم تکمیل شده است، رضایتمندی ۹۰ درصدی مراجعه کنندگان را نشان می دهد اما بازهم به این مقدار راضی نیستیم و باید در سال جاری افزایش کیفیت خدمات درمانی را در لارستان داشته باشیم.

این مسئول شهرستان لارستان به دلیل موقعیت جغرافیایی را دارای پتانسیل های زیاد برای ارائه خدمات پزشکی برشمرد و خاطر نشان کرد: لارستان می تواند به عنوان یک قطب پزشکی باشد و با تکمیل سخت افزارها، کیفیت های درمانی را رشد داد که این مهم در فضایی آرام و بدون حواشی تحقق می یابد.

راه اندازی بخش بین المللی بیمارستان امام رضا(ع) لار تا پایان سال

وی در پاسخ به سوالی مبنی بر تحقق وعده بین المللی شدن ارائه خدمات در بیمارستان امام رضا(ع) لارستان، افزود: مجوز راه اندازی بخش «IPD» در بیمارستان امام رضا(ع) شهر لار صادر شده اما به دلیل ساخت و سازهای جدید در بخش های بیمارستان، امکان فعالیت این بخش فراهم نشد و با مجوزی که از وزارتخانه گرفته شد، با بهسازی بخشها، محلی مناسب برای راه اندازی بخش «IPD» با ۲ تخت تعیین و تا پایان سال خود را آغاز خواهد کرد.

کریمی از بهسازی تمامی بخشهای بیمارستان تا پایان سال خبر داد و تصریح کرد: در آینده نزدیک علاوه بر راه اندازی بخش های جدید، تجهیزات مدرن نیز در قسمت های مختلف بیمارستان مستقر می شود.

بهره برداری از درمانگاه تخصصی هاشمی زاده در آینده نزدیک

رئیس دانشکده علوم پزشکی لارستان با تقدیر از بنیاد نیک اندیشان هاشمی به جهت ساخت درمانگاه تخصصی در بیمارستان امام رضا(ع)، گفت: این درمانگاه با زیربنای ۶ هزار متر مربع با کاربری درمانی و آموزشی در آینده ای نچندان دور به بهره برداری خواهد رسید.

وی با تشریح فرآیند مراحل احداث پردیس دانشگاه علوم پزشکی لارستان، افزود: با پیگیری های انجام شده و همت خیرین چند پروژه که تعطیل شده بود، دوباره آغاز و در کنار طرح های خیرساز، ۳ پروژه احداث ساختمان های معاونت بهداشتی، بهورزی و دارو و غذا توسط دانشکده علوم پزشکی و بودجه دولتی در حال احداث است و انتظار می رود تا پایان سال این طرح ها به بهره برداری برسد.

کریمی ادامه داد: با هماهنگی هایی که با اداره کل راه و شهرسازی لارستان شده است، ورودی های پردیس دانشگاه آسفالت می شود و نقشه های نما و دیوارچینی نیز آماده و در چند فاز اجرایی خواهد شد.

پیگیری راه اندازی مجتمع آموزش عالی برای شهرستان خنج

این مسئول با اشاره به قدمت بیش از ۳۰ ساله دانشکده پرستاری لارستان، یادآور شد: در حال حاضر ۳ رشته پرستاری، هوشبری و اتاق عمل در دانشکده علوم پزشکی لارستان ارائه می شود و طبق مکاتبات انجام شده، انتظار می رود با حمایت وزارت بهداشت و تأمین زیرساخت ها رشته های جدید را به بخش آموزشی دانشکده ها اضافه کرد.

وی خاطر نشان کرد: پیگیر راه اندازی مجتمع آموزش عالی برای شهرستان خنج خواهیم بود و امید می رود با همکاری خیرین بتوان گامی در این زمینه برداشت.

رئیس دانشکده علوم پزشکی لارستان با بیان اینکه جهت سهولت در کار ارباب رجوع، سیستم نوبت دهی اینترنتی برای بیمارستان امام رضا(ع) شهر لار ایجاده شده است، تصریح کرد: در روزهایی که پزشکان متخصص به ارائه خدمات می پردازند، باعث شلوغی در نوبت دهی می شود که امید می رود با افزایش نیرو و انتقال درمانگاه به محل جدید، این مشکل حل شود.

مراحل پایانی ساخت مرکز سرطانی لارستان با ۲۶ تخت

وی با ابراز خرسندی از پیشرفت فیزیکی مطلوب مرکز سرطانی خیرساز صالح پور شهر لار، عنوان کرد: ۱۲ تخت شیمی درمانی برای اطفال و ۱۴ تخت برای بزرگسالان در این مرکز در نظر گرفته شده و امید می رود با صدور موافقتنامه اصولی از سوی وزارت بهداشت، بتوان آن را به بهره برداری رساند.

کریمی احداث بیمارستان جدید را یکی از نیازهای اساسی برای شهر لار برشمرد و با اشاره به پیگیری مسئولان دانشکده و شهرستان برای این مهم، گفت: از عمر بیمارستان کنونی شهر لار بیش از ۳۰ سال می گذرد و تنها اقدامی که تا زمان احداث بیمارستان جدید می توان انجام داد، بهسازی بخش های موجود است.

اعلام آمادگی برای همکاری در ساخت بیمارستان خصوصی در لارستان

وی همچنین از آمادگی دانشکده علوم پزشکی لارستان برای حمایت از سرمایه گذاران برای احداث بیمارستان خصوصی خبر داد و افزود: با تلاش مسئولان مجوز احداث بیمارستان تأمین اجتماعی لارستان از ۳۲ به ۶۴ تخت ارتقاء یافته است.

رئیس دانشکده علوم پزشکی لارستان در پایان ابراز تأسف از عدم استقبال جوانان بومی به ویژه آقایان از رشته های تحصیلی موجود در دانشکده های این دانشکده، اضافه کرد: در رشته هایی همچون تغذیه، پرستاری، بهداشت حرفه ای و هوش بری بازار کار مناسبی برخوردار است.

 

نوشته شده در تاریخ:چهارشنبه ۰۹ خرداد ۱۳۹۷ ساعت ۷:۱۵ب.ظ

 • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید منتشر خواهد شد.
 • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
 • پیام هایی که به غیر از زبان پارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

5 Responses to “کمبود 110 پرسنل در بیمارستان لار/بهره برداری از درمانگاه تخصصی هاشمی زاده/اجرای 3 پروژه جدید در پردیس علوم پزشکی لارستان”

 1. حسن گفت:

  راه اندازی بیمارستان خصوصی بهترین راهکار ارتقای سلامت در لارستان و جنوب فارس است با این کار خیران شهرستانی و منطقه ای علاوه بر اجر اخروی به سرمایه گذاری که انجام داده اند میرسند

 2. یک دهه شصتی گفت:

  این همه پول خیرین را صرف ساخت ساختمان های دولتی کردید حالا هم با عنوان بهره مندی از خدمات با کیفیت ، بیمارستان خصوصی بزنید برای خودتان و پول پارو کنید ؟! خدمات دولتی با کیفیت حق مردم لارستان است . خیرین همکاری میکنند تا خدمات مناسب با فیمت مناسب به دست همگان برسد اما مسول دلسوز برای جدب نیروی انسانی و امکانات دولتی نداریم متاسفانه . جوان لیسانس و فوق لیساتس علوم پزشکی در شهر کم نیست اما برای جذب ان ها کاری نمیشود و در نهایت خدمات نامطلوب بیمارستان به گردن کمبود پرسنل می اندازند .

 3. دردمند گفت:

  ازمایشگاه بیمارستان برای یک ماه بعد نوبت میدهد بطور خلاصه جوری تاریخ مراجعه داده که تا اون موقع یا خوب شدم یا فوت کردم یا با بیماریم تونستیم به یه توافق مسالمت آمیز دست پیدا کنیم…..
  خدمات پاراکلینیک ( ازمایشگاه ، سونوگرافی و ام ار ای ) اینقدر دیر نوبت میدهند که اخرش همه دست در جیب مبارک نموده و به مراکز خصوصی مراجعه مینمایند . وای بحال کسی که بیمه سلامت همگانی دارد و مراکز خصوصی بیمه او را نمیپذیرند و بطور ازاد باید هزینه پرداخت کند . والله همه لاری ها پولدار نیستند …….

 4. لارستانی گارمند گفت:

  درهمه مناطق اگر خیر ویا فردی نیکوکار بیمارستان بسازد همه استقبال واز او تشکر میکنند اما در اوز یک خیر بزرگوار بیمارستان صد تختحوابی میسازد ولی مسولین در دانشکده برای او شرط وشروط می گزارند وباعث دلسردی انها میشوند

 5. محمدی گفت:

  سلام
  چرا از متخصصان گلایه مند هستید؟؟؟؟
  اول از معاونت خودت شروع کن ببین چقدر مردم رو سرکار گذاشتن؟ دیروز مریض ما سه ساعت بخاطر ایشون معطل شد آخرش هم نتیجه نگرفتیم

نظر سنجی

مهمترین اولویت سال 1401 نماینده مردم از نگاه شما چه باید باشد؟

Loading ... Loading ...
آخرین اخبار پربازدیدترین