یکشنبه ۱۰ فروردین ۱۳۹۹ ساعت ۴:۱۱ب.ظ
::آخرین مطلب 1 ساعت پیش | افراد آنلاین: 1

در کسادی بازار، صاحبان املاک، اجاره بهاء مستأجرین را ببخشند

در شرایط کسادی بازار به دلیل شیوع ویروس کرونا و تعطیلی مغازه ها و بازارها، صاحبان املاک، با مشارکت در پویش مهربانی بخشش اجاره بهاء مستأجرین، از حق مسلۤم خود…

در شرایط کسادی بازار به دلیل شیوع ویروس کرونا و تعطیلی مغازه ها و بازارها، صاحبان املاک، با مشارکت در پویش مهربانی بخشش اجاره بهاء مستأجرین، از حق مسلۤم خود بگذرند.

به گزارش میلاد لارستان، چند هفته ای است که کشور ایران و از حدود ۲ ماه قبل کشورهای جهان در حال دست و پنجه نرم کردن با مهمان ناخوانده ای به نام ویروس «کرونا یا کووید ۱۹» هستند.

شیوع بیماری ناشی از این ویروس باعث شده تا علاوه بر بروز رنج بیماری، ضربات و ضررهای زیادی از این ویروس بر روند زندگی فردی و اجتماعی مردم جهان در ابعاد روحی، جسمی، اجتماعی، اقتصادی و حتی فرهنگی جوامع داشته باشد.

در این میان با گسترش تقریباَ گسترده ویروس کرونا در ایران و به تبع آن در لارستان، شاهد کاهش تردد و خلوتی خیابان ها و تردد در معابر عمومی به دلیل توصیه های بهداشتی مسئولان هستیم که این مهم هر چند باعث جلوگیری از شیوع هر چه بیشتر بیماری می شود اما از طرفی باعث تعطیلی بازارها و در پی آن ضررهای اقتصادی کسبه در روزهای پایانی سال ۹۸ هستیم.

هر چند از روی اجبار مردم می بایست به منظور پیشگیری و مقابله با کرونا در منازل خود بمانند و به غیر از خریدهای ضروری امکان حضور در اماکن عمومی و بازارها را ندارند اما می توان با تدابیری نیک اندیشانه و خداپسندانه کمی از آلام مردم کاست.

همانگونه که گفته شد، شیوع بیماری کرونا و کسادی بازار، نگرانی‌هایی در میان مستاجران و کسبه مستقر در واحدهای تجاری ایجاد کرده است و امید می رود با همراهی یکدیگر این شرایط سخت عبور از بیماری و مشکلات اقتصادی را پشت سربگذاریم.

در برخی از شهرهای ایران که اخبار بعضی از آنها در فضای مجازی و صدا و سیما دیده و شنیده ایم، عده ای از مغازه داران در اقدامی خیرخواهانه و ماندگار، اجاره بهای اسفندماه و همچنین فروردین ماه مستأجران را به جهت شیوع بیماری کرونا و تعطیلی بازار و کسادی درآمدها، بخشیده اند که این اقدام علاوه بر اجر معنوی باعث ایجاد محبت طرفین در جامعه و از آن مهمتر امکان تعطیلی مغازه به منظور جلوگیری از انتقال ویروس کرونا می شود.

از طرفی، باید به فکر کرایه اجاره بهاء منازل مسکونی نیز بود. چرا که با توجه به کسادی بازار در این روزهای کرونایی، پرداخت آن را برای مشاغل آزاد، کارگران و کسبه سخت کرده است. به همین دلیل صاحبان خانه های مسکونی نیز می توانند با بخشش اجاره بها ماههای اسفند و حتی فروردین، با پیوستن به پویش مالک خوب، گامی در دستگیری از یکدیگر در این شرایط سخت فراهم کنند.

یکی دیگر از کارهایی که در زمینه مالی می توان انجام داد، مهلت دادن به موعود چک هاست تا بدین ترتیب امکان عدم برگشت چک ها فراهم شود.

امیدواریم این اقدام به فرهنگ‌سازی و ترویج هرچه بیشتر آن در جامعه منجر شو تا همه با کمک یکدیگر از این شرایط عبور کنیم.

میلاد لارستان آماده انعکاس اخبار نیک اندیشان در این زمینه برای فرهنگ سازی هر چه بیشتر است و افراد علاقمند به مشارکت در این کار می توانند اخبار خود را از طریق پیام رسانهای ایتا و سروش به با شماره های ۰۹۳۵۸۹۴۹۳۹۷ یا ۰۹۱۶۴۸۷۷۰۴۴ ارسال کنند.

ف ۱۱۰

 

نوشته شده در تاریخ:سه شنبه ۲۰ اسفند ۱۳۹۸ ساعت ۴:۰۷ب.ظ

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان پارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

One Response to “در کسادی بازار، صاحبان املاک، اجاره بهاء مستأجرین را ببخشند”

  1. علی گفت:

    در گراش خیلی از صاحبان مغازه ها و خانه ها اجاره بها رااز یک تا سه ماه بخشیده اند و این روند بخشش همچنان ادامه دارد

نظر سنجی

به نظر شما مهمترین موضوع در راستای توسعه اقتصادی اجتماعی منطقه گدام می باشد؟

Loading ... Loading ...
آخرین اخبار پربازدیدترین