چهارشنبه ۰۳ بهمن ۱۳۹۷ ساعت ۱:۴۰ب.ظ
::آخرین مطلب 4 ساعت پیش | افراد آنلاین: 2
امام جمعه لارستان

مصوبه سفر مقام معظم رهبری به لارستان اجرایی شود

امام جمعه لارستان با تأکید بر اجرایی شدن منطقه ویژه اقتصادی لارستان که از مصوبات سفر پرخیر و برکت مقام معظم رهبری در سال ۸۷ به لارستان است، گفت: این…

امام جمعه لارستان با تأکید بر اجرایی شدن منطقه ویژه اقتصادی لارستان که از مصوبات سفر پرخیر و برکت مقام معظم رهبری در سال ۸۷ به لارستان است، گفت: این طرح تاکنون اجرایی نشده و مسئولان پاسخگوی این موضوع باشند که علت عدم تحقق این پروژه چیست؟!

به گزارش میلاد لارستان حجت الاسلام سیدمختار موسوی در آئین عبادی سیاسی نخستین هفته از نماز جمعه شهر لار در ماه مبارک رمضان با اشاره به اقدام اخیر دولت آمریکا در خروج از تعهدنامه برجام، اظهار داشت: ترامپ برای ماندن در برجام که شامل ۴ شرط  بازرسی از اماکن نظامی ایران، حذف بند مربوط به غروب آفتاب از برجام مبنی بر پایان محدودیت کشورمان پس از ۱۲ و ۲۵ سال و انجام محدودیت ها برای همیشه، گنجاندن محدودیت های موشکی در برجام و پایان دادن به فعالیت های منطقه ای کشورمان می شود.

وی با بیان اینکه بیش از ۱۲ سال ۶ کشور آمریکا، چین، روسیه، فرانسه، انگلیس و آلمان که خود را صاحب دنیا می دانند با کشورمان مذاکره کرده و قطعنامه صادر کردند، افزود: این تعهدنامه که با حضور همه کشورها امضاء شده است، آمریکا به یکباره از انجام تعهدات سر باز زده و هیچ اتفاقی رخ نداد و این درحالی است که اگر هر کشوری این کار را انجام می داد، در شورای امنیت سازمان ملل بر علیه آن قطعنامه صادر می شد یا حتی جنگ راه می انداختند ولی اکنون هیچ اتفاقی برای بدعهدی آمریکا رخ نداد.

امام جمعه لارستان با اشاره به اینکه رهبر معظم انقلاب بارها براساس منطق و تجربه بدعهدی آمریکا را گوشزد کرده بودند، تصریح کرد: خروج آمریکا از برجام ماهیت آمریکا را بیش از پیش برای مردم کشورمان به ویژه نسل جوان نمایان ساخت.

کشورهای اروپایی به دنبال حیثیت از دست رفته خود هستند

این استاد حوزه و دانشگاه با اذعان به اینکه آنچه برای آمریکا مهم است، حفظ منافع و تقویت اسرائیل در منطقه است، خاطر نشان کرد: تلاش کشورهای اروپایی برای ادامه برجام، حفظ حیثیت از دست رفته آنهاست که توسط آمریکا در این تعهدنامه لگدمال شده است.

حجت الاسلام موسوی با تأکید بر اینکه اروپا در مسئله برجام حیثیت خود را برباد رفته می داند، عنوان کرد: رهبر معظم انقلاب در جمع فرهنگیان، بدون ذکر مطلبی درخصوص خروج یا ماندن از برجام، بر لزوم حفظ عزت و عظمت ملت ایران تأکید کردند که مرهون هزاران خون جوانان ملت ایران است.

وی با بازخوانی بخشی از بیانات مقام معظم رهبری مبنی بر بی اعتمادی نسبت به کشورهای اروپایی، تأکید کرد: برای هر قرارداد باید تضمین های واقعی و عملی گرفته شود.

امام جمعه لارستان خواست و دغدغه رهبری و مردم را گرفتن تضمین های عینی و واقعی دانست و افزود: در جریان مذاکرات هسته ای نیز، مقام معظم رهبری ۹ شرط را مطرح کردند که یکی از شروط گرفتن تضمین واقعی از آمریکا و اروپا برای برداشتن تحریم ها بود.

وی با بیان اینکه یکی از دلائل دهان کجی آمریکا این است که در آن مقطعی که باید حساسیت لازم را به خرج می دادیم، بکار بسته نشد، تصریح کرد: در مواجه با اروپا هم نباید عجله کرد.

موسوی با تأکید بر تجمیع ظرفیت های نظام در داخل کشور برای ایجاد تحولات، گفت: همه تحریم هایی که از سوی آمریکا علیه ایران بکار بسته مربوط به مسئله اقتصادی است و توجه به اقتصاد مقاومتی راهکار مقابله با این موضوع است.

این مسئول با اشاره به موفقیت ملت ایران در عرصه های سیاسی، فرهنگی، نظامی در طول ۴۰ سال اخیر پس از پیروزی انقلاب بر دشمنان، ادامه داد: امید می رود در عرصه اقتصادی نیز آخرین سیلی بر پیکره دشمنان با همت مسئولان و مردم با عینیت بخشیدمن به اقتصاد مقاومتی زده شود.

وی با گرامیداشت حماسه جاوید آزادسازی ۳ خردادماه، افزود: بنا به فرمایشات مقام معظم رهبری، سوم خردادها در پیش داریم که در زمان حال، ملت ایران در یکی از این پیچ های مهم که همان خرمشهر اقتصادی است، قرار دارد.

کشورهای مسلمان شیر نفت و گاز را به روی آمریکا ببندند

امام جمعه لارستان با محکوم کردن جنایات رژیم صهیونیستی علیه مردم بی دفاع مظلوم فلسطین در پی اعتراض به انتقال سفارتخانه آمریکا به قدس شریف طی روزهای اخیر، تأکید کرد: این اقدام یک دهن کجی بزرگ به ملت بزرگ اسلام بود، چرا که دومین جایگاه مقدس برای مسلمانان قدس است.

وی با ابراز تأسف از سکوت ۱٫۵ میلیارد مسلمان در مقابل اقدام آمریکا و رژیم صهیونیستی، تصریح کرد: متأسفانه کشورهای اسلامی فقط یک عکس العمل ضعیف و آن هم محکومیت اقدام آمریکا در جلسات بود در حالی که باید با قطع شیرهای نفت و گاز آمریکا را تحت فشار قرار دهند و از این انفعال به دور باشند.

رسیدگی به راههای لارستان در اولویت کارهای مسئولان باشد

حجت الاسلام موسوی خطاب به مسئولان استانی و پایتخت نشین کشورمان، توجه به راههای مواصلاتی شهرستان لارستان را یکی از مهمترین مطالبات دیرینه و جدی مردم این خطه برشمرد و اذعان داشت: این مسیرها، مسیرهای ملی و بین المللی است و با توجه به شرایط خاص جغرافیایی منطقه لارستان، راههای مواصلاتی این شهرستان، بنادر مهم جنوب کشور را به مرکز ایران متصل می کند.

وی بیان کرد: خواست جدی مردم ما از مسئولان توجه ویژه و در اولویت قراردادن راههای شهرستان لارستان از جمله راه لار-جهرم و لار-بندرعباس است.

پروژه راه آهن لارستان پیگیری و اجرایی شود

امام جمعه لارستان با انتقاد ازعملیاتی نشدن پروژه راه آهن بندرعباس-لار-جهرم-شیراز که از مصوبات دولت های نهم و دهم است، گفت: توقع ما از مسئولان این است که این موضوع مهم را پیگیری و اجرایی کنند تا هم از تصادفات و خسارات و هزینه های اضافی جلوگیری شود و هم موجب رونق کسب و کار و اشتغال شود.

علت اجرایی نشدن مصوبه سفر مقام معظم رهبری به لارستان چیست؟!

حجت الاسلام موسوی با تأکید بر اجرایی شدن منطقه ویژه اقتصادی لارستان که از مصوبات سفر پرخیر و برکت مقام معظم رهبری در سال ۸۷ به لارستان است، تصریح کرد: این طرح تاکنون اجرایی نشده و مسئولان پاسخگوی این موضوع باشند که علت عدم تحقق این پروژه چیست؟!

وی با بیان اینکه اجرایی شدن طرح منطقه ویژه اقتصادی می تواند دارای ثمرات زیادی باشد، عنوان کرد: این طرح می تواند موجب رونق اقتصادی، فراهم سازی زمینه استفاده از سرمایه های انباشته شده در بانک ها و ایجاد اشتغال شود و جذب سرمایه های لارستانی های خارج از کشور را به دنبال داشته باشد.

امام جمعه لارستان علت سرمایه گذاری مردم این شهرستان در بانک ها را فراهم نبودن زیرساخت های لازم برای سرمایه گذاری در لارستان برشمرد.

بافت های فرسوده لارستان مورد رسیدگی قرار گیرد

حجت الاسلام موسوی یکی دیگر از پروژه های بر زمین مانده در لارستان به ویژه در شهرقدیم لار را عدم توجه کافی به بافت های فرسوده دانست و تأکید کرد: در هنگام بارندگی سال گذشته، مردم و مسئولان نگران وقوع بحران بودند.

وی خواستار بهره گیری بهتر مسئولان در زمینه استفاده از تسهیلات دولتی برای رسیدگی به بافت فرسوده شد.

میراث فرهنگی بین بافتهای فرسوده و تاریخی تفکیک قائل شود

امام جمعه لارستان از مسئولان میراث فرهنگی خواستار فراهم سازی بسترسازی های لازم برای انجام سرمایه گذاری ها و رفع موانع شد، تصریح کرد: باید با تفکیک بافت های فرسوده و تاریخی، زمینه بهسازی و استفاده بهینه از این بناها برای ایجاد رشد و زیبایی شهر فراهم کرد.

حجت الاسلام موسوی با اشاره به دیدار اخیر خود با آیت الله مکارم شیرازی، اضافه کرد: ایشان مردم لارستان را مردمی متدین معرفی کردند و جایگاه خاصی برای مردم این خطه قائل بودند.

 

 

نوشته شده در تاریخ:جمعه ۲۸ اردیبهشت ۱۳۹۷ ساعت ۴:۵۲ب.ظ

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان پارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

One Response to “مصوبه سفر مقام معظم رهبری به لارستان اجرایی شود”

  1. مهرداد گفت:

    خدمتتان عرض کنم يکي از مهمترين دلايل عدم پيشرفت پروژههاي عمراني در لارستان ،فقط و فقط. پيگيريها در حد سخنراني و حرف در جلسات باقي مي ماند و کسي هم مسووايت پيگيري ندارد مثل ايجاد پرواز کارگو و منطقه ويژه اقتصادي و ايجاد بندر خشک و تاسيس سه اداره کل مصوب شده و راه اهن ،انتقال اب خليج فارس از طريق لارستان و ….. و به نظر خيلي از کارشناسان امر يکي از عوامل پيشرفت عمراني در شهرستانها پيگيري مدوام نمايندگان محترم ولي فقيه و امام جمعه ي شهرستان ميباشد ،مثل امام جمعه جهرم حجت الالسلام دژکام که واقعا براي جهرم از جان و دل مايه گذاشته اند.

نظر سنجی

به نظر شما مهمترین موضوع در راستای توسعه اقتصادی اجتماعی منطقه گدام می باشد؟

Loading ... Loading ...
آخرین اخبار پربازدیدترین