سه شنبه ۱۹ آذر ۱۳۹۸ ساعت ۴:۴۴ب.ظ
::آخرین مطلب 25 دقیقه پیش | افراد آنلاین: 1

اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای برای کل ایران به جز لارستان!!

با توجه به اجرایی شدن قانون مصوبه ایجاد اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای در مراکزی که دارای اداره کل راه و شهرسازی هستند، هنوز این قانون…

با توجه به اجرایی شدن قانون مصوبه ایجاد اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای در مراکزی که دارای اداره کل راه و شهرسازی هستند، هنوز این قانون برای لارستان اجرایی نشده است.

به گزارش میلاد لارستان، در آخرين تغيير تشكيلاتي، طي مصوبه شماره ۷۴۰۲۲/۱۹۰۱ مورخ ۲۲ تیرماه ۱۳۸۲ شوراي عالي اداري كليه وظايف، نيروي انساني، تجهيزات، تعهدات و اعتبارات معاونت راهداري وزارت راه‌وترابري به سازمان حمل و نقل جاده‌اي و پايانه‌ها منتقل و معاونت مذكور از تشكيلات وزارت راه‌وترابري حذف شد.  طبق بند ۵ مصوبه مذكور، وظايف و اداره امور دبيرخانه شوراي عالي ترابري كشور از سازمان حمل‌ونقل جاده‌اي و پايانه‌ها منتزع و به وزارت راه‌وترابري منتقل گرديد که عنوان ‌سازمان به سازمان راهداري و حمل و نقل جاده‌اي تغيير نام يافت.

به رغم تشكيل اين سازمان، ۹ سال طول كشيد تا تشكيلات رسمي آن مراحل استصوابي خود را طي كند. در تاريخ ۱۷/۰۳/۹۱ نمودار كلان مصوب سازمان راهداري و حمل و نقل جاده‌اي مشتمل بر ۳۱ واحد استاني به صورت رسمي  ابلاغ گرديد و بر اساس آن هويت تشكيلاتي مصوبه ادغام معاونت راهداري در سازمان حمل‌ونقل جاده‌اي و پايانه‌هاي شوراي عالي اداري مشخص شد.

بنا به این مصوبه، در تمام مراکزی که دارای اداره کل راه و شهرسازی بوده اند، اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای تشکیل شد. در حال حاضر در کل کشور ۳۲ اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای تشکیل شده است که ۳۰ مورد آن مربوط به مراکز استانها و ۲ مورد آن مربوط به شهرهای جیرفت در جنوب استان کرمان و ایرانشهر در استان سیستان و بلوچستان است.

در این میان، تنها مرکزی که در کشور دارای اداره کل راه و شهرسازی بوده و هنوز مصوبه ایجاد اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای در آن عملیاتی نشده است، در حوزه استحفاظی اداره کل راه و شهرسازی لارستان است.

هر چند این مهم در اواخر سال گذشته به شکلی غیرمتعارف و برخلاف روال سایر نقاط کشور قرار بود با تنزل اداره کل راه و شهرسازی لارستان اجرایی شود، اما با انتقاد و اعتراض مردم از اجرایی شدن آن جلوگیری شد.

اکنون و با وجود اجرایی شدن این مصوبه قانونی در همه نقاط کشور، جای این سوال باقی می ماند که دلیل تعلل در اجرای ایجاد اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای لارستان چیست؟!

با توجه به اینکه حوزه استحفاظی اداره کل راه و شهرسازی لارستان بزرگتر از ۱۴ استان کشور است و تاریخ تاسیس این اداره کل به سال ۱۳۶۲ می رسد، انتظار می رود مسئولان بلندمرتبه کشور اعم از رئیس محترم جمهور و وزیر راه و شهرسازی نگاه ویژه تری به نقاط دورافتاده تر و محروم کشور داشته باشند.

ف ۱۱۰

 

نوشته شده در تاریخ:یکشنبه ۱۰ شهریور ۱۳۹۸ ساعت ۵:۵۲ب.ظ

 • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید منتشر خواهد شد.
 • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
 • پیام هایی که به غیر از زبان پارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

3 Responses to “اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای برای کل ایران به جز لارستان!!”

 1. لاری گفت:

  صدای مردم که به جایی نمیرسه . جنای دکتر هم که نمایندست کارش به جایی نمیرسه . پس باید انتظار ظهور رو بکشیم

 2. لارستان مهد تمدن ها گفت:

  مردم از نماینده انتظار دارن نماینده لا اقل برای مردم توضیح بدن مگر لارستان بزرگ جزئی از ایران نیست/چرا دولت تبعیض وتفرقه ایجاد بکنه

 3. امین گفت:

  حق گرفتنی هست ،نه دادنی

نظر سنجی

به نظر شما مهمترین موضوع در راستای توسعه اقتصادی اجتماعی منطقه گدام می باشد؟

Loading ... Loading ...
آخرین اخبار پربازدیدترین